גירושין הינו הליך מורכב מאוד הן מבחינה משפטית והן ברמה האישית. עם הליך הגירושין לא כדאי להתמודד לבד.

פניה לעורך דין מומחה בתחום הגישור ודיני המשפחה תסייע לפונה לעבור את תהליך הגירושין בצורה מיטבית תוך הגנה על האינטרסים החשובים לך.

עו"ד קרן גולד בן יאיר היא עורכת דין מומחית לדיני  משפחה, חברה ב"לשכת עורכי הדין בישראל" החל משנת 2002 וחברה בוועדת משפחה ובית הדין הרבני בלשכת עורכי הדין.

מרצה בתחום דיני המשפחה, נוער בסיכון ואימוץ.

עו"ד קרן גולד בן יאיר מנהלת משרד עורכי דין וגישור מהמובילים בתחום דיני המשפחה והירושה המספק שירות כלל ארצי. עו"ד קרן גולד בן יאיר מופיעה ומייצגת את לקוחותיה בבתי משפט לענייני משפחה, בבתי הדין הרבניים, בבתי משפט מחוזיים לרבות ברחבי הארץ בבית הדין הרבני הגדול בירושלים וכן בייצוג בבתי משפט לנוער לרבות ייצוג בסוגיות של נוער בסיכון ודיני אימוץ.

 

הכירו את תהליך הגישור

כאשר "מפרקים את החבילה" בצורה הוגנת והצדדים בוחרים בהליך של גישור עם מגשר/ת המתמחים בדיני משפחה, יש הרבה פחות התנגחויות, בירוקרטיה, בזבוז זמן יקר לצדדים, כאב לב והוצאת כספים מיותרת, בתהליך זה כולם יוצאים נשכרים ויש פחות פגיעה בילדים. לכן כיום מקובל יותר ויותר לנהל את הליך הגירושין במסגרת גישור כשלעיתים קרובות מדובר בדרישה בסיסית של בית המשפט.

הליך הגישור הוא הליך מקביל למשפט, ובסופו של ההליך הסכם אשר נערך על ידי מוסמך בעל התמחות בדיני משפחה,  מחייבת עבור שני הצדדים. במהלך הליך זה הזוג אשר מעוניין להתגרש מנהל למעשה "משא ומתן" בנוגע לאופי ולטיב הסכם הגירושין אליו הוא שואף להגיע כאשר בסיועו של המגשר המוסמך, המחלוקת בנוגע לרכוש ולנכסים, איזון המשאבים, משמורת הילדים וגובה דמי המזונות ועוד נפתרת בדרכי נועם כאשר טובת הילדים הינה מעל הכל והיא מהווה אבן יסוד בהליך זה.

 

מגשר או משפטן?

בשונה מדינות רבות בישראל אין דרישה שהמגשר יהיה משפטן. עם זאת, עורן דין מומחה לדיני משפחה וירושה שהוא גם מגשר מוסמך, מעניק לתהליך ממד משפטי נוסף, החיוני עבור מצבים רבים ובכך מסייע רבות ומונע הסתבכות שעלולה לגרור את בני הזוג לבית המשפט או לבית הדין הרבני למעט לשם אישורו של הסכם הגירושין שנחתם בסופו של ההליך בין שני הצדדים לגישור.

האינטרס המרכזי של זוגות שמתגרשים, הוא לסיים את התהליך מהר התהליך מהר ככל האפשר ולהיפרד באופן שיאפשר להם לבנות מחדש את חייהם, כאשר טובת הילדים הינה מעל הכל, הנזק שיגרם כתוצאה מהליך הגישור הינו קטן ביחס להליך  שמתקיים זמן לא מועט בהתנהלות ובמאבק בין הצדדים אשר מתנהלים בבית המשפט או בבית הדין הרבני.

באמצעות ייעוץ משפטי של עו"ד ומגשר מומחית מתחום דיני המשפחה והירושה אפשר לקיים הליך בהגינות ובדרכי נועם תוך מזעור הנזק , הפחתה משמעותית בעומס הנפשי והכלכלי.

מי שמגיע לתהליך מתוך הבנה שיהיה עליו להתפשר על חלק מרצונותיו וטענותיו, יכול בהחלט לסיים את הליך הגישור שבע רצון ואף לשמור על יחסים טובים עם בן הזוג השני ממנו הוא/ היא נפרדו. היות והליך הגישור קצר וקל ביחס לניהול הליך בבית המשפט או בבית הדין הרבני לרבות העלויות  המשפטיות למגשר אשר הינן פחותות לעומת הליך ארוך וסבוך בבית משפט או בבית הדין המשפטי.

 

טובת הילדים קודמת לכל!

 

בתחום רגיש כל כך של דיני משפחה, יש חשיבות רבה לשמירה קפדנית על כללי האתיקה המקצועית, תוך הענקת משקל רב לצרכי הילדים ורצונם בתוך התמונה הכללית. עו"ד קרן גולד בן יאיר מאמינה שכאשר הדבר מתאפשר, משמורת משותפת או בשם הנפוץ כיום "הורות משותפת" עדיפה לכל הצדדים ובמיוחד עבור הילדים. התנהלות הורית אחראית מול צרכי הילדים מובילה בדרך כלל להסכם מאוזן, מהיר והוגן עבור כולם.

ניתן להגיע להסכם גירושין כולל בהקדם בעזרת רגישות אנושית, ניסיון ועמידה על עקרונות חשובים. משרד עו"ד קרן גולד בן יאיר מכיל את כל מה שנדרש בשביל להתגרש נכון.

אודות קרן גולד בן יאיר 

עורכת דין מומחית לדיני משפחה וירושה ומגשרת מוסמכת במשפחה​